שכונת כרם התימניםניתוח שכונה, תל אביב-יפו

שכונת כרם התימנים מונה 5,274 תושבים (סוף 2024), 1.1% מתושבי תל אביב-יפו. שיעור הילדים והנוער (בני 0–19) נמוך מהממוצע העירוני: 13.5% לעומת 23.2%. מאזן ההגירה של השכונה ב-2024 היה חיובי, +3.0 לאלף תושבים. בסמוך לשכונה מתוכננות תחנות המטרו כרמלית (M2) וכיכר מגן דוד (M2), ו-34% משטחה בטבעת הראשונה של תמ"א 70. טרם פורסם באפסייד ניתוח של מתחם התחדשות בשכונה.

5,274
תושבים, סוף 2024
0
מתחמי התחדשות מנותחים
+3.0 לאלף
מאזן הגירה, 2024
×3.27
פשיעה לנפש ביחס לעיר, 2025

התחדשות עירונית בשכונת כרם התימנים

טרם פורסם באפסייד ניתוח של מתחם התחדשות בשכונה זו.

לכל מתחמי ההתחדשות בעיר: מתחמי פינוי-בינוי בתל אביב-יפו.

מטרו בשכונת כרם התימנים

תחנות המטרו המתוכננות בשכונה ובסביבתה, ומיקום השכונה ביחס לטבעות תמ"א 70.

M2כרמליתתת"ל 10238 מ' מגבול השכונה
M2כיכר מגן דודתת"ל 10257 מ' מגבול השכונה

תמ"א 70, תכנית המתאר הארצית למטרו, מגדירה סביב כל תחנה טבעת ראשונה — המרחב הקרוב לתחנה, כ-300 מ' ממרכזה, הכוללת את מרחב הליבה הסמוך לכניסות — וטבעת שנייה, המרחב שבין הטבעת הראשונה לגבול התכנית. לכל תחנה קובע לוח 1 בתכנית רח"ק מינימלי ותמהיל שימושים לתכניות מפורטות שיחולו בטבעות, כלומר תכניות חדשות בטבעות יידרשו לעמוד בצפיפות בנייה מינימלית שנקבעה לתחנה.

מקורות: תוואי ותחנות — תת"ל 101/א (קו M1), תת"ל 102 (קו M2) ותת"ל 103 (קו M3); טבעות — תמ"א 70, מנהל התכנון. שמות התחנות לפי משרד התחבורה. הטבעת השנייה אינה מסומנת בתכנית כשכבה נפרדת ומחושבת כתחום התכנית בניכוי הטבעת הראשונה. המרחקים נמדדים ממיקום התחנה המשוער ואינם תחליף לבדיקת התשריט לגבי מגרש מסוים.

חלק משטח השכונה בכל טבעת

מרחב ליבה7%
טבעת ראשונה (כולל הליבה)34%
טבעת שנייה51%
מחוץ לתמ"א 7015%

אוכלוסייה וגיל

5,274 תושבים בסוף 2024.

בני 0–19: 13.5% מתושבי השכונה (בעיר 23.2%). בני 65 ומעלה: 11.2% (בעיר 15.4%).

מקור: הלמ"ס, אוכלוסייה לפי אזור סטטיסטי, מין וגיל, סוף 2024.

כרם התימניםתל אביב-יפו
0-45.2%
5-93.2%
10-142.8%
15-192.3%
20-245.3%
25-2919.1%
30-3416.3%
35-3912.2%
40-445.6%
45-494.9%
50-544.6%
55-594.0%
60-643.3%
65+11.2%

הגירה

תנועת תושבים אל השכונה וממנה במהלך 2024.

ב-2024 נכנסו לשכונה 906 תושבים ועזבו אותה 891, מאזן של +3.0 לאלף תושבים.

מקור: הלמ"ס, מרכיבי גידול ביישובים עירוניים לפי אזור סטטיסטי, 2024. נמדד לפי שינויי כתובת במרשם האוכלוסין; הנתונים אינם מפרטים מאין הגיעו הנכנסים ולאן עברו העוזבים.

בתוך תל אביב-יפו

488נכנסו566עזבו
-78

מול ערים אחרות

418נכנסו325עזבו
+93

חינוך

בתי הספר הפועלים בתחום השכונה.

בית ספרשלבהישגים
בית חינוך קהילתי גאולה
ממלכתי
עליונה בלבדזכאות לבגרות 58.8% · 5 יח"ל מתמטיקה 0.0% · 5 יח"ל אנגלית 23.5% (2025)

מיצ"ב מדורג ביחס לבתי ספר בעלי רקע חברתי-כלכלי דומה ולא כציון מוחלט. תיכונים משרתים בדרך כלל תלמידים מכל העיר. מקור: שקיפות בחינוך, משרד החינוך.

ביטחון אישי

תיקי פשיעה לנפש בשכונה ביחס לממוצע העירוני.

ב-2025 נפתחו בשכונה 1,095 תיקים, 207.6 לכל אלף תושבים, לעומת 63.4 בתל אביב-יפו.

התיקים נרשמים לפי מקום האירוע ולא לפי מקום מגורי החשוד, ומשקפים תיקים שנפתחו ולא את כלל העבירות. השיעור מחושב לפי אוכלוסיית סוף 2024. מקור: משטרת ישראל, נתוני פשיעה לפי אזור סטטיסטי.

×3.38
2023
1,093 תיקים
×3.22
2024
1,080 תיקים
×3.27
2025
1,095 תיקים

התפלגות לפי סוג עבירה, 2025

כלפי הרכוש68%
סדר ציבורי16%
נגד גוף7%
כלפי המוסר4%
מרמה2%

בחירות לכנסת ה-25

התפלגות הקולות בקלפיות השכונה, נובמבר 2022.

שיעור ההצבעה בקלפיות השכונה היה 48.5%, לעומת 59.6% בתל אביב-יפו.

הקלפיות שויכו לשכונה לפי כתובתן; קלפי משרתת לעתים גם רחובות סמוכים, ולכן ההתפלגות היא קירוב. מקור: ועדת הבחירות המרכזית.

כרם התימניםתל אביב-יפו
שכונהעיר
יש עתיד29.0%32.8%
הליכוד20.8%17.0%
מרצ11.9%10.9%
העבודה11.1%9.3%
המחנה הממלכתי11.1%11.0%
הציונות הדתית5.4%4.5%

מחפשים השקעה בהתחדשות עירונית בתל אביב-יפו?

השאירו פרטים ויועץ מאפסייד יחזור אליכם עם ניתוח מתחמי פינוי-בינוי, זכויות בנייה ושלבי תכנון.

מקורות ושיטה

  • גבולות השכונה: אזורים סטטיסטיים של הלמ"ס (חלוקות 2011 ו-2022), בשיוך לשכונות לפי שכבת השכונות הרשמית של עיריית תל אביב-יפו (GIS עירוני).
  • אוכלוסייה והגירה: הלמ"ס, "אוכלוסייה ומרכיבי גידול ביישובים ובאזורים סטטיסטיים", 2024.
  • פשיעה: משטרת ישראל, נתוני פשיעה 2023–2025.
  • חינוך: משרד החינוך, "שקיפות בחינוך" — בגרות 2024, מיצ"ב 2023.
  • בחירות: ועדת הבחירות המרכזית, תוצאות לפי קלפי, הכנסת ה-25.
  • מטרו: תמ"א 70 ותת"ל 101/א, 102, 103 — מנהל התכנון; שמות התחנות — משרד התחבורה.

המידע בעמוד זה מבוסס על מאגרי מידע ציבוריים ומוצג לצורכי מידע כללי בלבד. אין בו משום ייעוץ שמאי, משפטי, תכנוני, מיסויי או השקעתי, ואין בו כדי להחליף בדיקה מקצועית פרטנית של נכס מסוים. הנתונים עשויים להשתנות ואינם מתעדכנים בזמן אמת.

לא כל מתחם פינוי בינוי שווה השקעה.

אנחנו יודעים להבדיל.

צוות של שמאי מקרקעין ועורכי דין מלווה אתכם בקניית נכס במתחם פינוי בינוי. בודקים את סטטוס התכנית, את אחוז החתימות, את חוסן היזם ואת המחיר מול הפוטנציאל, ומלווים אתכם עד הרישום בטאבו.

שיחת היכרות ללא עלות וללא התחייבות · נחזור תוך 24 שעות

בביצוע פעולה זו אני מאשר/ת קבלת עדכונים ותכנים שיווקיים מ-Upside.